Wszystko o męskosci

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie erotyczne

Dowiedz się, jak hormony oddziałują na twoje nastrój seksualny oraz czym się charakteryzuje męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje jądra, ponieważ właściwa opieka nad nimi zagwarantuje ci zdrowie i krzepę seksualną na długi czas.

Testosteron zarządza

Najistotniejsze zmiany, przez które przechodzi twój organizm, wyzwalane są przez testosteron oraz wahania jego ilości w ciągu życia.

Jeszcze w wieku płodowym

Sposób powiązania się chromosomów płci w pary decyduje, czy człowiek rodzi się jako chłopiec czy jako levitra dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, z kolei płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeśli embrion jest płci męskiej, wówczas chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje kształtowanie się jąder. Te kształtujące się w embrionie jądra rozpoczynają produkcję testosteronu, który umożliwia powstanie penisa oraz moszny.

Pokwitanie

U chłopców pokwitanie to czas, w którym zachodzi progres drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który zaczyna się pomiędzy 12 a 15 rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa 4 lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) budzą produkcję testosteronu w jądrach. Gwałtowne podniesienie poziomu testosteronu wywołuje różnorodne zmiany w organizmie i zachowaniu chłopca, który nareszcie staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W okresie, gdy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, ciągle trwa produkowanie nasienia w jądrach. Jest to skutek działania testosteronu. Innym skutkiem aktywności testosteronu jest porost włosów w kilku częściach ciała. Testosteron reguluje też m.in. poziom popędu seksualnego i charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj viagra bez recepty

Comments are closed.